Jak nám pomoci 2021-11-14T13:30:56+00:00

JAK NÁM POMOCI

Každý se může zapojit do ochrany divoké přírody už jenom tím, jak se chová a co nakupuje. Nebudeme-li masivně podporovat mezinárodní obchod, tedy dopravu, dokážeme li eticky nakupovat, učiníme li změny ve svém konzumním způsobu života, zařadíme li do svého života recyklované a recyklovatelné materiály a omezíme li svoji spotřebu, tak se můžeme významně podílet na postupných změnách k lepšímu na naší nádherné a těžce zkoušené planetě. Nesmíme se bát označit skutečné problémy současnosti, či dospět ke změně stravování s omezením masných výrobků, které společně s odlesňováním, nadměrným rybolovem, mezinárodní dopravou a průmyslem přináší tomuto světu příliš negativní ekologickou stopu.  

Klíčovou otázkou naší spotřeby je odkud pochází námi kupované zboží, jak bylo získáno, na jakou vzdálenost je přepravováno a zda li onen výrobek skutečně potřebujeme.

 

 

Jak se ještě více podílet na ochraně planety Země s projektem NEPZ?

 

ZAPOJTE CELOU ŠKOLU

 

Čím více dětí, žáků a studentů se zapojí do projektu NEPZ, tím větší úspěšnost v šíření informací o nutné ochraně světové přírodního dědictví divoké přírody. Zároveň více posluchačů znamená i větší finanční podporu projektu Oko Země. Přednášky jsou vhodně voleny dle věkové hranice posluchačů. 

V současné době covidových opatření lze zmenšit skupiny dětí, dodržujeme odstup, v případě požadavku přednášíme v plexi štítu. Pokud škola vyžaduje doklad o testu PCR nebo testu antigennním, či očkování, jsou lektoři takové požadavky ochotni akceptovat ve prospěch pokračování environmentálního vzdělávání projektu NEPZ. 

 

SBĚREM CERTIFIKÁTŮ K ZÁCHRANĚ PRALESA ČI OCEÁNU

 

CERTIFIKÁTY NA ZÁCHRANU PRALESA 

Každý žák, student, učitel, či rodič může zachránit kousek tropického deštného pralesa a pomoci rozšířit česko-slovensko-indonéskou rezervaci Green Life na Sumatře, kterou tvoříme společně s dětmi. Více o záchraně pralesa zde.

CERTIFIKÁT VYČISTI OCEÁN

Každý člověk může podpořit čištění oceánů, podmořského světa a pobřeží zakoupením certifikátu v hodnotách počtu pytlů naplněných plastovými odpadky v souostroví Pulau Banyak v Indickém oceánu. Více o VYČISTI OCEÁN zde.

CERTIFIKÁTY NA PODPORU PROTIPYTLÁCKÝCH HLÍDEK

Postavme se společně proti zločinu pytláctví a podpořme protipytlácké hlídky Green Patrol (Tygří komando) a Blue Patrol na Sumatře. Každý z vás se může na dálku zapojit do ochrany kriticky ohrožených druhů zvířat jako jsou tygři, sloni, orangutani, mořské želvy, či nosorožci. 

MĚJTE I VY SVOU FOTOPAST NA PROJEKTU OKO ZEMĚ

Unikátní možností spolupráce na světové ochraně divoké přírody národních parků je zakoupení partnerské fotopasti UV 595 HD ve prospěch světového monitorovacího projektu OKO ZEMĚ, který je klíčem k odhalování pytláctví a ilegálního dřevorubectví v chráněných oblastech. Tento projekt zásadně podporuje vznik mezinárodního vzdělávacího programu ETIKA ZEMĚ, který spatří světlo světa v roce 2025. Více o možnosti zakoupení fotopasti zde. 

 

DOPORUČTE  NEPZ DO ŠKOL

 

Čím více partnerských škol a posluchačů, tím větší šance, že do budoucna vytvoříme společnými silami jednu generaci lidí, pro kterou  bude zájem o životní prostředí a ochranu přírody zcela běžnou aktivitou a doslova pozitivně chápanou povinností každého slušného a vnímavého člověka. Z ochrany přírody, životního prostředí a zvířat musíme učinit občanskou povinnost. Kontaktní email nepz@nepz.cz

 

SBĚR PAPÍRŮ A JINÉ

 

Každá škola může věnovat výtěžek ze školního sběru papíru a jiných materiálů na některý z našich projektů doma i v zahraničí. Za každou takovou podporu bude škole vystaven doklad a děkovný certifikát.