Delfinárium 2017-04-17T13:07:12+00:00

 

DELFINÁRIA

 

 

 

Vážení  Rodiče dětí…

 

Rádi bychom Vás informovali o realitě delfinárií ve světě. Společnosti jako Sea World a jiné se nám snaží namluvit, že jsou delfinária jakousi výchovnou show pro děti a dokonce tzv. delfínoterapií, kde kontakt s delfíny může pomoci dětem s jejich duševními, či fyzickými poruchami. Prosím Vás o zachování zdravého rozumu, který vám napoví, že jste obelhávání lidmi, kteří z vás chtějí doslova „vydojit“ vaše peníze.

Zůstaňte také ostražití, poněvadž kontakt empatického dítěte s nešťastným a vězněným delfínem, může mít na dětskou bytost negativní duševní následky. Je dokázáno, že negativní energii lze přenést nejen mezi lidmi, ale také ze zvířete na člověka a obráceně. Lež o „šťastných“ delfínech v delfináriích má na svědomí celoživotní věznění a týrání delfínů, kteří jsou v dětském věku vyrváni z přirozeného prostředí, jejich rodina je krutě zabita rybáři a mláďata jsou prostřednictvím překupníků prodávána do zajetí. Též dochází k odchytu gravidních samic v oceánu,  kde po narození malého delfína se stává toto mládě předmětem velmi výnosného obchodu s mořskými savci.

Tedy zvířata, která chodíte obdivovat, jsou traumatizována nejen zajetím, ale též ztrátou celé své rodiny. Proč? Pro vaše peníze, které jste za takové představení ochotni zaplatit! Výcvik delfínů je založen na jejich hladovění, které je nutí nakonec k předváděným kouskům, kterým tleskáme. Nejde tedy o nic jiného než týrání nádherných a inteligentních zvířat za vaše peníze.

 

Kdo je to delfín?

Delfín je inteligentní mořský savec, který žije v pevných sociálních vazbách s jinými příslušníky vlastního druhu. Žijí dokonce v rodinách, kde se na výchově mláďat podílí i další členové rodiny. Delfín urazí v moři denně 70-150 km a žije především na otevřeném moři. Živí se rybami, které si sám uloví, pomocí svého sonaru a rychlosti, která je korunována společným lovem ve skupinách. Delfín má složité námluvy, rodí živá mláďata, která samice kojí mateřským mlékem, tedy je to mořský savec, který dýchá vzduch.  Delfín patří k jedněm z nejinteligentnějších tvorů planety Země. Zajetí je pro všechny mořské savce krutým týráním a jsou známé případy sebevražd delfínů v delfináriích. Delfinárium není nic jiného než cirkus s divokými zvířaty, která jsou pro peníze držena celý svůj život v nepřirozených podmínkách bez možnosti naplnit svůj plnohodnotný život. Proč? Pro peníze!

 

Jak můžete pomoci?

 

  1. Nechoďte s vašimi dětmi do cirkusů se zvířaty a do delfinárií.

  2. Pomozte šířit tuto informaci v okruhu svých známých a sousedů, nebo na internetu.

 

 

Doporučení

Pokud Vás zajímá realita delfinárií a obchodu s mořskými savci, zhlédněte dokumentární film The Cove (Zátoka), který vás zavede do reality zločinného obchodu s divokými zvířaty. Též se dozvíte informace o toxicitě masa z mořských ryb, které jsou vystaveny působením těžkých kovů, jako je například rtuť. Tyto informace by nás měly přivést k pochopení a probuzení se, které bude mít za následek odmítnutí zajetí zvířat pro zábavu a ukončení konzumace toxického masa.

 

 

 

V případě dotazů pište na e-mail: nepz@nepz.cz