Týden s NEPZ a Green Life v severních Čechách

Uplynulý týden jsme s projekty NEPZ a Green Life zavítali do severních Čech, kde jsme absolvovali sérii přednášek pro děti a mládež na mateřských, základních, středních a vysokých školách. Byl to velmi náročný týden, kdy jsme od pondělí do pátku jeli na plné obrátky od rána do večera. V pondělí nás čekala škola v Nymburku a odpolední přednáška na UK na pedagogické fakultě v Praze. Přišlo jen pár studentů. Již delší čas se ukazuje, že o projekt Green Life není příliš mnoho zájmu na vysokých školách a to možná i proto, že studenti mají v podvečerních hodinách jiné zájmy, než chodit na přednášky o ochraně deštných pralesů a tygrů.

V úterý jsme poprvé zavítali na skvělé pražské gymnázium Jana Palacha, kde jsme měli tu čest poznat nejen otevřené studenty, ale také výbornou profesorku paní Koktovou. Odpolední schůzka s vedením Seberevolty byla velmi zajímavá a podle všeho to vypadá na spolupráci. Podvečerní promítání ve Veleni bylo velmi zdařilé a kromě dospělých tam dorazilo i hodně dětí.

WP_20160517_007

Středeční přednáška NEPZ proběhla v soukromé škole ZŠ Klíč v České Lípě, kde se uskutečnilo i večerní promítání v restauraci Wildcook, kde byla skvělá účast otevřených lidí. Vegetariánská jídelna Šambhala a manželé Hudrlíkovi nám předali 12.000 Kč na záchranu Sloního údolí, zatímco jejich 8mi letá dcera přispěla již ráno ve škole 1.000 Kč ze své pokladničky.

WP_20160518_003

WP_20160518_008

Majitel restaurace Wildcook, pan Michal Pitek je přímým spolupracovníkem projektu Green Life, nepoužívá v restauraci palmový olej a prodává speciální muffiny na záchranu pralesa. Ve čtvrtek nás čekalo promítání na partnerské ekoškole Povrly, kde jsme dětem předali jejich záběry tygřice s tygřaty, z jejich sponzorské fotopasti, a žáci 9. třídy se s námi rozloučili nádherným dopisem. Z Povrlů jsme jeli na praktickou školu do Neštěmic a poté na vysokou školu v Ústí nad Labem na fakultu životního prostředí, kde na přednášku nepřišel ani jeden student!!!WP_20160519_007 WP_20160519_003

Naopak v podvečer v Teplicích přišli skvělí lidé a dozvěděli se informace o projektu Green Life a možnostech spolupráce. Pátek jsme završili přednáškami v Dubé, kde jsme nejdříve odešli z mateřské školy předčasně, odmítli jsme peníze a sdělili paní ředitelce, že by měla reálně zvážit odchod ze školství, poněvadž její postoj k zajetí zvířat byl natolik tragický, že jsme ukončili s touto školkou spolupráci. Její otřesný přístup se zde velice negativně podepisuje i na dětech a jejich vnímání zvířat. Naštěstí jsme si spravili chuť na ZŠ Dubá, kde je výborné vedení a s žáky spolupracujeme už několik let. Vše jsme zakončili úspěšnou přednáškou pro firmu Dekonta v Kostelci nad Ohří a mohli uhánět domů na Vysočinu.

Byl to velmi náročný, ale velice úspěšný týden!

2016-05-22T19:58:44+00:00