První týden s NEPZ

Závěrečný zářijový týden jsme se po 14ti denní přípravě vrhli do víru výchovy a vzdělávání dětí s projektem NEPZ.

Navštívili jsme již v minulosti partnerskou školu ZŠ Ohradní v Praze, kde jsme opět po dvou letech navázali spolupráci. Tehdy se jedna z učitelek neztotožnila s tím, že cirkus týrá zvířata a fakt, že dětem ve škole rozdala vstupenky zdarma do cirkusu, ji přiměl k tomu, aby si na náš projekt stěžovala a tak byla naše spolupráce přerušena. Po dvou letech je vše jinak. Paní učitelka již ve škole není a my pokračujeme v etickém vzdělávání dětí. Máme zde skvělého učitele a zástupce ředitele pana Horáka, který nám opět otevřel dveře.

O den později nás čekalo biskupské gymnázium v Krupce, kde vznikla velice otevřená a vřelá spolupráce v loňském roce a my na ni znovu navázali a musím podotknout, že velmi úspěšně. Zároveň jsme zde ještě ve večerních hodinách absolvovali přednášku pro veřejnost. V Krupce máme skvělého kapitána NEPZ, paní Markétu Michalcovou a osvícenou paní učitelku Pechovou. Ve čtvrtek jsme zavítali do nové školy do Teplic. ZŠ Maršovská byla skvělá a okamžitě se přihlásila k další spolupráci i v budoucnu. Závěr týdne patřil opět nové škole, tentokrát v Mostě. Jednalo se o 1.ZŠ Most – Svážná, kde jsme se setkali s velice dobrým přijetím a hlavně pochopením, tedy budeme velice rádi pokračovat ve spolupráci. Zde musím vyzdvihnout učitelku environmentální výchovu, paní Strnadovou.

fotopast_1

 

Jak sami vidíte, první týden NEPZ se povedl a následující týden se do severních Čech opět vracíme, abychom zavítali nejdříve do Prahy na Lupáčovu (skvělá a dlouholetá spolupráce díky paní učitelce Tereze Včelové), na dva dny do Mostu na 7.ZŠ Most (opět dlouhodobá spolupráce díky paní učitelce Havelkové), poté do Jirkova (skvělá paní učitelka Kužminská) a na závěr v pátek do Údlic (výborný ředitel pan Chloupek).

Už nyní se těšíme na další spolupráci, která šíří především etickou výchovu v Zemi.

2016-10-04T13:31:33+00:00