Oko Země a spolupráce se školami NEPZ

V průběhu měsíce dubna a května se rozjel neuvěřitelný sled akcí v partnerských školách NEPZ ve vztahu k získávání fotopastí pro světový monitorovací projekt Oko Země.

Nejdříve s tím přišel lektor NEPZ pan Petr Coubal, který dokázal společně se školami zahájit projektové akce na zakoupení fotopastí. Na ZŠ Senohraby děti začaly malovat obrázky a kresby, s nimiž v rámci projektového dne uspořádaly veřejnou výstavu a pozvaly na ni rodiče, přátele školy, starostu a média. Děti své výtvory dražily a získaly tak sumu 30 400 Kč, za niž bylo pořízeno 8 fotopastí UV595HD, které budou zařazeny na monitorovací programy Oko Tygra na Sumatru, Oko Medvěda na Slovensko a Oko Nosorožce do Mozambiku ve spolupráci s organizací ICORP.

Další školou, která se k tomu připojila je ZŠ Pěnčín, která tvořila krásné výtvory k dražbě na fotopasti pro ochranu nosorožců společně s námi a organizací ICORP. Dějí se velké věci a tato myšlenka projektových dní bude masivně rozjeta na podzim 2019, kdy společně se školami, žáky, učiteli a rodiči získáme pro monitorovací světový projekt Oko Země desítky a možná stovky fotopastí.

Pokud budete mít zájem, tak se můžete připojit i Vy jako jednotlivci nebo se svými firmami. Celý projekt Oko Země má dvě unikátní vize. Tou první je spolupráce na odhalování pytláctví a ilegálních aktivit v chráněných územích a pro ochranu ohrožených druhů zvířat. Druhou vizí je shromažďování video a foto materiálů pro vznik světového výchovně vzdělávacího a motivačního programu Etika Země, který by měl být zpracován v roce 2024 a věnován světu, dětem a školám na 5ti kontinentech v roce 2025.

2019-05-19T17:00:44+00:00