NEPZ v roce 2021

Máme za sebou dva velmi složité covidové roky plné méně či více logických opatření, které vážně narušily chod nejen školství, ale též našeho jedinečného projektu NEPZ, který na školách začal v roce 2012.

Do většiny škol jsme se vrátili na podzim 2021 po více než rok trvající vynucené přestávce a to se šňůrou přednášek o slovenské divočině, či africké řece Nil a nutno podotknout, že to byl jedinečný pocit spolupráce a vědomí, že to děti, žáky, studenty, učitele a ředitele škol stále opravdu zajímá. Podařilo se nejen NEPZ opět nakopnout a vrátit do školních lavic, ale naopak se spolupráce ještě rozrostla o novou podporu partnerských školních fotopastí pro projekt Oko Země formou nákupu ptačích budek pro sýkorky.

 

 

Mnohé školy, tedy spíše učitelé a ředitelé projevili zájem o organizaci velké vzdělávací fotografické výstavy NEJBOHATŠÍ EKOSYSTÉMY PLANETY ZEMĚ, které se od prosince 2021 rozjela formou putovní roční výstavy, která začala v pardubické státní knihovně a bude pokračovat po celý rok 2022. Tato výstava bude otevřena především pro školy, ale samozřejmě též pro širokou veřejnost.

Jak sami vidíte, tak NEPZ má obrovský společenský a vzdělávací potenciál, který hodláme i nadále naplno rozvíjet.

Pokud znáte školy, které by spolupráce s námi zajímala, tak se budeme těšit na rozšíření projektu do dalších škol po celé České republice i Slovensku.  

2021-12-03T15:53:28+00:00