Děti ze 7.ZŠ Most chrání pralesy

Dlouholetý environmentální výchovně vzdělávací projekt NEPZ (Nejbohatší ekosystémy planety Země) opět zavítal 4.10. na partnerskou školu 7.ZŠ Most v Ústeckém kraji. Děti byly plné očekávání, co je nového na Green Life a 5.C nám předala sbírku s hodnotou 790 Kč, které budou použity na splátky pozemků Green Life na konci roku 2016. Děti získaly záběry ze své sponzorské fotopasti, kterou mají umístěnu v ekosystému Leuser na Sumatře a také se seznámily s tématem Mokřady tropů a dozvěděli se mnoho informací o novém ekosystému a také nutnosti odmítnutí výrobků z kůže zvířat, konkrétně jsme hovořili o krokodýlech, varanech a hadech.

most

Jedna z maminek přinesla do školy ještě Green Life dort s tygrem, což bylo milé překvapení. Po rozkrojení jsme však zjistili, že je s náplní Nutely, tedy s palmovým olejem. Nezbývalo nám tedy než neochutnat a nechat dort dortem a to i proto, že jsme vegani a byly v něm vejce a mléko. Nehodlali jsme ani mamince, ani dětem kazit radost a s úsměvem na tváři sledovali, jak dětem chutnal. Posléze jsme všem připomenuli problematiku palmového oleje a devastace pralesů a mokřadů. Realitou však zůstává, že lidé, a to nejenom děti, prostě neumí přemýšlet v souvislostech a až na výjimky nedokáží nalézt pojítko mezi svým jednáním a ničením planety. Možná se budeme muset smířit s tím, že to lidé zatím skutečně duchovně nezvládají a jít cestou dalšího a dalšího šíření informací a osobního příkladu. Každá probuzená dušička je dobrá.

Tím rozhodně nehodlám dehonestovat spolupráci dětí, škol a NEPZ na ochraně pralesů, ale prostě všechno má svůj čas. Škoda, že ohrožená zvířata a deštné pralesy v současné podobě tolik času nemají.

Díky všem NEPZákům za spolupráci a partnerství na projektu.

2016-10-04T13:54:40+00:00