Děti z Jirkova jsou příkladem dospělým

Dne 6. října 2016 jsme zavítali s dalším dílem projektu NEPZ do partnerské 2. základní školy v Jirkově, která s námi spolupracuje už čtvrtým rokem. Tentokrát nás však paní učitelka Kužminská, její kolegové a žáci nesmírně překvapili svým zrealizovaným nápadem a činem pro Green Life.

jirkov_3

Po jarním promítání NEPZ na jejich škole se žáci rozhodli, že začnou pěstovat rostliny a po prázdninách je budou prodávat, aby si vydělali na svoji fotopast a také na záchranu pralesa ve prospěch rezervace Green Life na Sumatře. Věřte nebo ne, ale jim se skutečně povedlo vypěstovat tolik kytiček, aby vydělali celým 5.806 Kč.

jirkov_5

Velikou podporou jim byli jejich rodiče, kteří si jejich vypěstované kytky kupovali, což je nádherné propojení. Jejich domovy a zahrádky budou zdobit kytky, kterými jejich děti společně s námi zachraňují deštný prales. Takto se jim podařilo získat 3800 Kč na fotopast pro monitorovací program OKO TYGRA a 2 006 Kč na záchranu 222 m² pralesa ve prospěch rezervace Green Life.

Nezbývá než smeknout a poděkovat nejenom žákům a učitelům z jirkovské základní školy, ale také jejich rodičům, kteří své děti v této činnosti podpořili.

2016-10-06T17:52:58+00:00